وظایف مشاور سئو

مشاور سئو

آیا می‌دانید وظایف مشاور سئو چیست و یک سئوکار چگونه می‌تواند به دیده شدن بیشتر وبسایت شما کمک کند؟ اگر یک سایت اینترنتی دارید و می‌خواهید از طریق این سایت اقدام به کسب درآمد کنید، باید از مشاوره و خدمات سئو استفاده کنید. کمک نگرفتن از مشاوره سئو پس از راه اندازی یک سایت اینترنتی درست مانند این است که یک تلویزیون در اختیار دارید که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند اما به این خاطر که آنتن آن را به درستی تنظیم نکرده‌‌اید چیزی جز برفک مشاهده نمی‌کنید!

برای دیده شدن و رشد یک وب سایت اینترنتی نیز اگر نتوانید به درستی از مشاوره‌های سئو بهره‌مند شوید، سایتتان به درآمدی که انتظارش را دارید نمی‌رسد. چرا؟ به این خاطر که با خدمات سئو می‌توانید به ربات‌های موتور جستجو گوگل دقیقا بگویید در حال چه فعالیتی هستید. تا زمانی که موتورهای جستجو متوجه فعالیت شما نشوند، نمی‌توانند کاربرانی را که به دنبال شما می‌گردند را به وب سایت شما هدایت کنند. بنابراین اصلی‌ترین وظایف مشاور سئو را می‌توان انجام فعالیت‌هایی برای راحت‌تر شدن درک موتورهای جستجو از حوزه فعالیت شما دانست. اگر می‌خواهید رتبه یک را بگیرید باید از مشاوره‌های یک مشاور سئو بهره‌مند شوید.

چرا حضور یک مشاور سئو در کنار صاحبان وب سایت الزامی است؟ با بیشتر شدن رقابت میان کسب و کارها، گرفتن جایگاه در یک عبارت ارزشمند نیز دشوارتر می‌شود. همان‌طور که می‌دانید وقتی عبارتی را جستجو می‌کنید و صفحه نتایج گوگل باز می‌شود، تفاوت زیادی بین سایت‌هایی که در صفحه اول هستند با سایت‌های موجود در صفحه دوم وجود دارد. بنابراین سایت‌هایی که نتوانسته‌اند جایگاه 1 تا 3 را بگیرند، به احتمال خیلی زیاد شانس دیده شدن توسط کاربر را از دست می‌دهند. از همین‌رو با کمک یک مشاور سئو می‌توانید شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشید. به عنوان مهم‌ترین وظایف مشاور سئو می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کسب جایگاه در موتورهای جستجو
 • بهینه سازی صفحات سایت
 • بررسی ساختار سایت براساس اصول سئو
 • پیاده سازی استراتژی لینک سازی داخلی و خارجی
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تجزیه و تحلیل رقبا
 • تسلط کامل بر مباحث سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری
 • تشخیص و برطرف کردن مشکلات فنی سایت مانند خطاهای 301، 302 و…
 • بهینه سازی سایت برای موبایل
 • شناسایی شاخص‌های کلیدی عملکرد kpi

لیستی از وظایف مشاور سئو seo

وظایف مشاور سئو

اگر می‌خواهید جلسه‌ای با یک مشاور سئو تنظیم کنید، لازم است بدانید در این جلسه باید چه سوالاتی از مشاور سئو بپرسید. با توجه به همین سوالات که مدیران کسب و کار آنلاین در جلسات مشاوره سئو باید بپرسند، می‌توانید به راحتی متوجه وظایف یک مشاور سئو شوید. موارد زیر مهم‌ترین سوالاتی هستند که باید از یک مشاور seo بپرسید:

 • از مشاور بخواهید سایت شما را بررسی کرده و بگوید بزرگ‌ترین مشکل سئوی سایت شما در حال حاضر چیست؟
 • برآورد مشاور از هزینه بهینه سازی این سایت چقدر است؟
 • چه پیشنهاداتی برای بهبود سئو و جایگاه سایت شما وجود دارد؟
 • از مشاور سئو خود سوال کنید که آیا در زمینه کاری شما تجربه و نمونه کاری در رزومه خود دارد؟
 • مدت زمان پروژه چقدر است و چه زمانی می‌توانید نتیجه بهینه سازی سایت خود را ببینید.
 • و …

سوالات فوق به شما کمک می‌کنند از تجربه و تخصص مشاور سئو اطمینان یابید. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین وظایف مشاور سئو که در مقدمه به آن‌ها اشاره کردیم خواهیم پرداخت.

کسب جایگاه در موتورهای جستجو؛ مهم‌ترین وظیفه یک مشاور سئو

به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف مشاور سئو، می‌توان به بهبود رتبه‌های سایت پس از بررسی کامل سایت اشاره کرد. به عبارتی یک مشاور حرفه ای seo با یک بررسی کوتاه به راحتی متوجه می‌شود با چه راهکارهایی می‌توان جایگاه سایت را بهبود بخشید. بدون کمک گرفتن از خدمات سئو ممکن است برای بهینه سازی سایت خود هزینه‌های زیادی بپردازید. درحالی‌که یک مشاور سئو می‌تواند با تعیین استراتژی‌های درست، هزینه‌های اضافه را خط زده و در کمترین زمان ممکن سایتتان را به نتیجه برساند.

بررسی ساختار کلی سایت براساس اصول سئو

آیا می‌دانید بهینه سازی سایت‌هایی که از پایه براساس قوانین و اصول سئو طراحی شده‌اند بسیار راحت‌تر و کم هزینه‌تر از سایت‌هایی است که در طراحی آن‌ها به اصول سئو توجهی نشده است؟ اگر هنوز سایتی طراحی نکرده‌اید، پیشنهاد ما به شما این است که طراحی سایت خود را به تیمی بسپارید که از مشاور سئو نیز در کنار خود بهره می‌گیرند. در غیر این صورت یک مشاور سئو با بررسی سایت می‌تواند سایت را از لحاظ طراحی نیز برای موتورهای جستجو بهینه کند.

با مشاور سئو، لینک سازی استراتژیک داشته باشید

همان‌طور که حتما می‌دانید، لینک سازی درست و اصولی راز موفقیت وب سایت‌های اینترنتی است. تنها با لینک سازی درست بدون آنکه هزینه زیادی پرداخت کنید، می‌توانید رتبه‌های سایتتان را به طور قابل توجهی ارتقا دهید. اگر تجربه یا تخصصی در این زمینه ندارید، بهترین پیشنهاد کمک گرفتن از یک مشاور حرفه ای سئو است. یک سئوکار باتجربه استراتژی لینک سازی سایت را با توجه به بودجه و اهداف سایت شما پیاده سازی می‌کند.

تحقیق کلمات کلیدی و تحلیل رقبا

به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف مشاور سئو می‌توان به تحلیل رقبا اشاره کرد. یک مشاور seo حرفه ای پیش از شروع به کار ابتدا رقبای شما و نحوه فعالیت آن‌ها را تحلیل و بررسی کرده و سپس با توجه به داده‌هایی که بدست آورده است استراتژی بهینه سازی سایت شما را پیاده سازی می‌کند. از دیگر وظایف یک مشاور سئو می‌توان به تحقیق کلمات کلیدی اشاره کرد. متخصص و مشاور سئو با کمک ابزارهایی که در دست دارد می‌تواند ارزشمندترین کلمات کلیدی برای کسب و کارتان را پیدا کند.

مشاوره در زمینه انواع مباحث سئو

مشاوره سئو انواع مختلفی دارد که می‌توان آن‌ها را به صورت مشاوره سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه تقسیم بندی کرد. سئوی کلاه سفید اصولی‌ترین شیوه بهینه سازی سایت است از همین‌رو یک مشاور seo باید به تمامی مباحث و اصول سئو کلاه سفید تسلط داشته باشد. همچنین یک مشاور و متخصص حرفه‌ای شما را از خطرات استفاه از روش‌های سئو کلاه سیاه نیز آگاه می‌کند.

برطرف کردن مشکلات فنی سایت

به عنوان یکی دیگر از وظایف مشاور سئو می‌توان به تشخیص و رفع مشکلات فنی سایت مانند خطاهای 502، 402 و… اشاره کرد. این خطاهای فنی سایت می‌توانند باعث افت رتبه‌های سایت شوند از همین‌رو تسلط بر تمامی خطاهای فنی سایت و راهکارهای رفع آن‌ها برای یک مشاور و متخصص سئو الزامی است.

چرا سایت شما به یک مشاور حرفه ای سئو نیاز دارد؟

ممکن است تصور کنید برای داشتن یک وبسایت شخصی، فروشگاهی یا خدماتی همین‌که این وبسایت طراحی شود کافی‌ست؛ در حالی که طراحی سایت بدون کمک گرفتن از اصول سئو نتیجه رضایت بخشی به همراه ندارد. بهره‌مندی هدفمند از خدمات سئو می‌تواند سرعت دیده شدن و پیشرفت سایتتان را چندین برابر کند. پیش از آنکه بدانید وظایف مشاور سئو چیست، باید بدانید سئوکار کیست و چه تخصصی دارد. و یا چرا سایت‌های اینترنتی به یک مشاور سئو حرفه‌ای در کنار خود نیاز دارند؟

متخصص سئو یا SEO Specialist با تخصص و تجربه‌ای که دارد در زمینه بهبود رتبه وبسایت‌های مختلف فعالیت می‌کند. بهینه سازی سایت موجب افزایش بازدید سایت از طریق موتورهای جستجو می‌شود. به عبارتی اگر به دنبال راهی برای افزایش ترافیک سایت به صورت ارگانیک هستید، یکی از بهترین اقداماتی که باید انجام دهید، بهینه سازی سایت است که این مورد را می‌توان در حوزه اختیارات و وظایف مشاور سئو نیز دانست.

4.7/5 - (3 امتیاز)

میتونی شروع کنی !

مشاوره جهت طراحی سایت حرفه ای ، کافیه تماس بگیری و کلی اطلاعات کسب کنی
مقالات بیشتری مطالعه کنید
طراحی سایت شهرکرد
طراحی وب سایت

طراحی سایت شهرکرد

طراحی سایت شهرکرد یکی از نیازهای اصلی در عصر ارتباطات و اطلاعات می باشد. این نقطه از کشور عزیزمان با دارا بودن آثار تاریخی و

اطلاعات بیشتر »