بهترین لیست از افزونه های رایگان سئو برای گوگل کروم

سئو برای گوگل کروم

اگر بدنبال بهترین و جدیدترین لیستی از بهترین افزونه سئو برای گوگل کروم برای سئو هستید که کارتان را بهتر و سریعتر انجام دهید ، جای درستی را  پیدا کرده اید.

در این مقاله ما به شما بیش از 20 افزونه معرفی می کنیم . ما این افزونه ها را تصادفی انتخاب نکرده ایم بلکه هر کدام از آنها آزمایش شده اند و بهترین ها را برایتان جمع آوری و  برای راحتی شما آن ها را بصورت زیر دسته بندی کرده ایم :

  1. سئو on-page
  2. تحقیق کلمات کلیدی
  3. چک کردن رنکینگ
  4. سئو فنی
  5. لینک سازی
  6. All-in-one
  7. متفرقه

اما اگر از این افزونه ها میخواهید به درستی استفاده کنید اول باید بدانید که سئو چیست ؟ بهترین مفهوم و معنی سئو برای گوگل کروم را میتوانید در سایت سئو روز بخوانید.

سئو برای گوگل کروم on-page

با این افزونه وب سایت خود را بهینه سازی کنید

1-افزونه SEOinfo

این افزونه در صفحه بدنبال موارد سئو است و تعداد آنها را به شما می گوید .همچنین به شما این امکان را می دهد که بیشتر تحقیق کنید .این بررسی ها برچسب متا ، کانونیکال ها ، سرعت صفحه ، هرفلنگ ها داده های ساختاری و تگ های گرافیکی باز را پوشش می دهد .این افزونه همچنین دارای یک ماژول گرافیکی خاص است که از API صفحات گوگل مَپ استفاده می کند .

سایر افزونه های مشابه: META SEO inspector, SEO META in 1 CLICK, Ahrefs SEO Toolbar

2- Free Backlink Checker  توسط LRT

برخلاف نامش این افزونه هیچ ارتباطی با لینک سازی ندارد .این افزونه لینک های خروجی صفحه را تجزیه و تحلیل می کند . مانند بسیاری از لینک چکرها ، تمامی لینک های شکسته قرمز و لینک های لایو سبز را مشخص می کند .همچنین می تواند  برای تحلیل بیشتر ،تمام لینک های صفحه را به یک فایل  CSV یا XLSX بهمراه متن انکورشان ، وضعیت HTTP و ویژگی rel  منتقل کند .

برخلاف بسیاری از چکرهای لینک شکسته ، این افزونه به شما اجازه می دهد زمان تاخیر بین درخواست لینک برای تحلیل صفحه کُندتر را بیشتر کنید . این کار جلوی بسیاری از پازیتیوهای کاغذب را که توسط محافظ سرور بوجود آمده را می گیرد .

3- Hreflang Tag Checker

افزونه های زیادی هستند که داده های هرفلنگ را نشان می دهند اما این یکی ، پیشرفته تر است .این افزونه در یوارآل های تگ هرفلنگ می خزد و چک می کند که آنها لینک برگشتی دارند یا نه

تحقیق کلمه کلیدی

از این افزونه ها برای پیدا کردن و تحقیق کلمات کلیدی استفاده می شود

4- ابزار کلمه کلیدی SEOStack

این افزونه  با گرفتن یک کلمه کلیدی و جستجوی آن در گوگل ، یوتیوب ، بینگ ، یاهو ، آمازون  و ای بِی ، هزاران ایده برای آن کلمه کلیدی ارائه می دهد .اگر تاکنون از Keyword Sheeter استفاده کرده اید ، پس از قبل با این مفهوم آشنایی دارید .همه داده ها قابل انتقال به CSV هستند .

5- TextOptimizer

این افزونه یک دستیار نوشتن است و نتایج جستجو برای عبارات مربوطه را تجزیه و تحلیل و “جداول intent” را استخراج می کند تا کلمات دیگری را که می توانید در نسخه “مطابقت بهتر با موتور جستجو ” بکار ببرید پیشنهاد دهد .

6- Keyword Surfer

این افزونه برای تحقیق کلمات کلیدی و تحلیل SERP ها است .این افزونه مقدار قابل توجهی از داده ها را در اختیارتان می گذارد:تخمین ترافیک دامنه در نتایج جستجو ، حجم کلمات کلیدی (محلی و جهانی) ، پیشنهاد کلمات کلیدی ، تعداد بک لینک های سطح دامنه

سایر افزونه های مشابه : WMS Everywhere

چک کردن رنکینگ

از این افزونه برای چک کردن رتبه ها در SERFs ها استفاده می شود .

7- Nightwatch

این یک افزونه شبیه ساز جستجو گر است که جستجوهای گوگل از هر مکانی را تقلید و بررسی می کند که آیا یک یو ارال مشخص در100رتبه برتر نتایج جستجو است یا خیر ؟

این افزونه برای مشاهده میزان تغییرات رنک  یک کوئری در مناطق مختلف جهان بسیار مفید و کاربردی است .

8- SERPTrends

جستجوهای بینگ ، گوگل و یاهوی شما را رد یابی می کند .و اگر دوباره همان جستجو ها را انجام دهید ، حرکات رنکینگ شما را مستقیما در SERPها نشان می دهد .

9-Link Redirect Trace

همه URL ها را در یک زنجیره تغییر مسیر ، از جمله تغییر مسیرهای 301 ، 302 و جاوا اسکریپت کشف می کند .برای پیدا کردن و بازیابی link juice از میان لینک های دیگر بسیار مفید و کاربردی است .

سایر افرونه های مشابه :  Redirect PathAhrefs SEO Toolbar

10-Google Lighthouse

پیشرفت های شما را بررسی می کند و برای بهبود عملکرد ، دسترسی ، بهترین شیوه های توسعه دهنده و البته سئو برای گوگل کروم پیشنهاداتی می دهد .

11- اعتبار سنج AMP

بررسی می کند که آیا یک صفحه دارای نسخه AMP (صفحه شتاب موبایل) است. سپس ابزار اعتبار سنج AMP را اجرا می کند تا ببیند آیا صفحه عبور می کند یا از کار می افتد؟

12- OpenLink Structured Data Sniffer

از ابرداده ساختار یافته موجود در هر صفحه وب پرده بر می دارد. در حال حاضر از Microdata ، RDF / XML ، RDFa ، JSON-LD ، Turtle و POSH پشتیبانی می کند.

سایر افزونه های مشابه : Structured Data Testing Tool

13- User-Agent Switcher for Chrome

از نمایندگان کاربر تقلید کنید تا وب سایت شما به درستی در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف نمایش داده شود.

14- The Tech SEO

لینک های از پیش فرمت شده (برای یوآر ال های فعلی ) را برای مجموعه ای از ابزارهای محبوب سئو برای گوگل کروم فراهم می کند .ابزار بسیار کم ارزش که نیاز به کپی /چسباندن روزانه را کاهش می دهد .

15-View Rendered Source

این یک ابزارضروری برای کسانی است  که با وب سایتهای دارای JavaScript کار می کنند. این افزونه ،کد صفحه خام و نسخه ارائه شده آن را مقایسه می کند. به عنوان یک  افزونه سئو برای گوگل کروم ، به عنوان مثال می توانید بررسی کنید که  آیا JavaScript برچسب های متا را رونویسی کندیا خیر ؟

لینک سازی

این افزونه ها تحقیق ، جستجو و مدیریت بهتر لینک ها بکار می روند

16-  LinkClump

با این افزونه می توانید چندین لینک را در صفحه (در برگه های جدید یا ویندوزهای جدید) باز کنید یا آنها را در کلیپ بورد خود کپی کنید. این افزونه در زمان_بخصوص هنگام جستجوی لینک _ صرفه جویی می کند.

17- NoFollow

یک افزونه سبک  است که لینک های nofollow  را در در یک صفحه برجسته می کند و برای جستجوی لینک فوق العاده مفید است .

18- SimilarWeb

ترافیک برآورد شده ، منابع ترافیکی ، رتبه بندی کلمات کلیدی و سایر آمارهای کلیدی را برای هر وب سایت بررسی کنید. برای ارزیابی فرصت های لینک بسیار مفید است.

سایر افزونه های پیشنهادی : Find Out How Much Traffic a Website Gets: 3 Ways Compared

19- Hunter

تمامی آدرس های ایمیلی که در صفحه سایت وجود دارد را برای شما جمع آوری می کند.. هر ماه 50 اعتبار رایگان دریافت می کنید.  این افزونه روند عملیات خود را با استفاده از “جستجوی دامنه” انجام می دهد.

سایر افزونه های مشابه : Clearbit ConnectName2Email

20- Streak CRM برای جی میل

این افزونه یک مدیر ارتباط با مشتری برای جی میل است . ادغام نامه های الکترونیکی ، پیگیری ایمیل ها ، تعاملات ورود با لیدها / مشتریان /چشم انداز ها را انجام می دهد . علاوه بر این ، برای سازماندهی کمپین های دور از دسترس عالی است .

ALL-In-One

این افزونه ها برای وظایف متعدد سئو برای گوگل کروم کاربرد دارند

21- نوار ابزار Ahrefs SEO

این گزارش شامل یک گزارش SEO در صفحه ، ردیاب تغییر مسیر ، جستجوگر لینک شکسته و برجسته  سازی لینک nofollowed است. کاربران Ahrefs همچنین معیارهای صفحه ، دامنه و کلمات کلیدی را برای URL های بازدید شده و نتایج جستجو دریافت می کنند.

22- MozBar

به کاربران خود این امکان را می دهد تا با یک کلیک، وضعیت سئو سایت خود را بررسی کنند . این افزونه در حین مشاهده هر صفحه وب سایت، معیارهایی را ارائه می دهد که به کاربرانش این امکان داده می شود تا SERP ها را به یک فایل CRV منتقل کرده و آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. بروز رسانی و ارتقا به نسخه کامل افزونه MozBar امکانات زیادی از جمله تحلیل سختی کلمات کلیدی را به شما ارائه می کند

23- SEO Minion

این افزونه یک جستجو گر سئو on-page  ، چکر لینک شکسته ، پیشنمایش SERP ها ، شبیه ساز موقعیت یاب گوگل است .همچنین یک ویژگی منحصر بفرد دارد که در وقت تان بسیار صرفجویی می کند .SERPهای گوگل را  برای دو کشور مختلف مقایسه می کند .

متفرقه ها

از این افزونه ها برای وظایف  تصادفی دیگر  SEO که در رده های بالا قرار نمی گیرند ، استفاده کنید .

24- TagDebugger

با تحلیل سایت و بازاریابی تگ های سایت تان (به عنوان مثال ، Google Analytics ، مدیر Tag و غیره) ، باگ های سایت را تشخیص می دهد .علاوه بر این متغیرها و رویدادهای کلیک را بررسی می کند .

سایر افزونه های مشابه : Event Tracking TrackerTag Assistant (by Google)

25- gInfinity

برای نتایج جستجوی گوگل پیمایش نامحدود ایجاد می کند .کافی است به قسمت پایین صفحه بروید و صفحه بعدی نتیج بصورت خودکار اضافه خواهد شد .این مورد را با بوکمارکر Chris Ainsworth SERPs ادغام کنید تا براحتی حجم انبوهی از نتایج جستجو را اسکرپ کنید  .

26- Scraper

با استفاده از XPath یا jQuery داده را از هر صفحه وب اسکِرَپ کنید .برای اکسپُرت یک کلیکی با صفحات گوگل ادغام شوید یا می توانید در کلیپبورد کپی کنید و در اکسل بچسبانید .

سایر افزونه های مشابه : Data Scraper — Easy Web ScrapingXPather

سخن نهایی

امیدواریم این مقاله به شما در بهینه سازی سایت تان و صرفه جویی در وقت تان کمک کرده باشد .فقط به خاطر داشته باشید استفاده بیش از حد از افزونه ها سرعت کامپیوتر شما را کاهش می دهد .

اگر از افزونه های زیادی استفاده می کنید ، می توانید برای کارهای مختلف چندین کاربری تعریف کنید .سپس بر روی هر پروفایل افزونه های مختلفی را نصب کنید ودر صورت لزوم بین آنها جابه جا شوید .

علاوه بر این می توانید از یک مدیریت افزونه CLICK استفاده کنید تا پسوند هایتان مرتب و منظم باشد .

3.5/5 - (4 امتیاز)

میتونی شروع کنی !

مشاوره جهت طراحی سایت حرفه ای ، کافیه تماس بگیری و کلی اطلاعات کسب کنی
مقالات بیشتری مطالعه کنید
طراحی سایت شیراز
طراحی وب سایت

طراحی سایت شیراز

طراحی سایت شیراز و انتخاب یک شرکت مناسب در زمینه طراحی سایت به شما این امکان را می‌دهد که کسب و کارتان را رونق ببخشید

اطلاعات بیشتر »
طراحی سایت شهرکرد
طراحی وب سایت

طراحی سایت شهرکرد

طراحی سایت شهرکرد یکی از نیازهای اصلی در عصر ارتباطات و اطلاعات می باشد. این نقطه از کشور عزیزمان با دارا بودن آثار تاریخی و

اطلاعات بیشتر »
طراحی سایت نمایشگاهی
انواع طراحی سایت

طراحی سایت نمایشگاهی

طراحی سایت نمایشگاهی ، هر ساله در ایران و تمام نقاط کشور نمایشگاه های مختلفی در هر زمینه ای برگزار می‌شود. مدیران شرکت ها، سازمان

اطلاعات بیشتر »